Light Wood Plus
Powierzchnia 120 m²
Dom Light Wood to 120-metrowa przestrzeń, w której każdy z członków rodziny znajdzie dla siebie przyjemny kąt. Ogromnym atutem jest salon, który został połączony z częścią jadalnianą oraz z aneksem kuchennym. Okna wraz z wyjściem na taras powiększają tę część domu. Dodatkowo do bryły budynku przynależy garaż o powierzchni 23 m2.
Poza tradycyjnymi pomieszczeniami w projekcie znalazło się miejsce na spiżarnię. W zależności od preferencji istnieje możliwość wybrania ilości sypialni, a to ma wpływ na wielkość części salonowej. Taras z kostki brukowej urozmaica wspólne chwile możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Elewacja w kolorze zgaszonej bieli współgra z ciemniejszym wykończeniem, a cały dom jest przytulnym i komfortowym miejscem dla całej rodziny.
- Możliwość wyboru ilości sypialni
- Wyjście na taras
- Duża, otwarta przestrzeń
- Część dzienna połączona z kuchnią i jadalnią
- Garaż 23 m2
-
Możliwość stworzenia domu pasywnego
-
Postawienie na działce letniskowej
-
Nowoczesny styl
-
Garaż w bryle budynku
Energooszczędne domy
Wszystkie nasze domy niezależnie od wybranej techniki grzewczej ze względu na swoją konstrukcję są energooszczędne. Wymogiem, by dom mógł uzyskać miano energooszczędnego jest stopień przenikalności budynków, który obecnie wynosi co najmniej 0,21. Standardowo stosujemy 10 cm wełny, co daje nam przenikalność 0,15. Na życzenie Klienta możemy zastosować wełnę o grubości 5 cm — uzyskujemy przenikalność na poziomie 0,19, co już spełnia powyższe wymogi. Budynki w technologii BrickWood są w pełni przyjazne dla środowiska i ekonomiczne w użytkowaniu.
Technologia
BrickWood jest alternatywą dla tradycyjnych metod stawiania domów. Nieskomplikowany proces budowy, trwałość i ekologiczna struktura naszych cegieł gwarantują spokój i komfort domowników.
Wykorzystywany przez nas materiał został przebadany w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, co daje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności technologii BrickWood.
Nasza technologia bazuje na mocowaniu cegieł za pomocą wkrętów i pianki montażowej. Pomiędzy wkładamy tak zwany łącznik, który spaja je ze sobą. Z zewnątrz cegłę perforujemy, co umożliwia odprowadzenie pary wodnej, jeżeli taka zbierze się w środku surowca. Cały budynek zabezpieczamy membraną, później ocieplamy wełną skalną, a na wełnę nakładamy siatkę oraz klej.